SCMU Craiova – Tomis Constanta 1 – 3 (25-22, 19-25, 23-25, 31-33)

Stiinta Bacau – IOR Bucuresti 3 – 0 (25-16, 25-13, 25-16)

Penicilina Iasi – VC Unic Lps Piatra Neamt 3 – 2 (25-13, 25-22, 22-25, 22-25, 20-25, 15-13)

CSM Sibiu – CSU Medicina TG Mures 3 – 1 (25-17, 23-25, 25-23, 25-23)

CSU Metal Galati – Dinamo Bucuresti 3 – 2 (24-26, 26-24, 25-16, 22-25, 15-7)

CSM 2007 Focsani – "U" Cluj 0 – 3 (18-25, 24-26, 22-25)

Classifica: Metal Galati 32, Tomis Constanta 30, Dinamo Bucuresti, Stiinta Bacau 28, Iasi 26, Craiova 24, TG Mures, Piatra Neamt 23, Sibiu, Cluj 20, IOR Bucuresti 18, Focsani 16.

[pagebreak]

ΑΟ ΠαναθηναÏŠκÏŒς (Panatinaikos) – ΓΣ Κερατέας (Kerateas) 3 – 1 (25-13, 27-25, 21-25, 25-21)

Πανελλήνιος ΓΣ (Panellenios) – ΓΣ Ηρακλής (GS Iraklis) 2 – 3 (26-24, 25-23, 22-25, 20-25, 16-18)

ΑΟ Μαρκοπούλου (Marcopoulo) – ΟΦΑ ΑπολλÏŽνιος (Apollonios) 3 – 1 (25-16, 23-25, 25-17, 25-23)

ΕΑ Λαρίσης (Larisis) – ΓΣ ΠανιÏŽνιος (Panionios) 2 – 3 (24-16, 25-19, 25-14, 23-25, 10-15)

ΟλυμπιακÏŒς ΣΦΠ (Olimpiakos) – ΓΣΚ Ηρακλής (Iraklis) (oggi)

ΑΣ ÃŽâ€ ρης (Aris)- ΣΑΑΚ ΑνατÏŒλια (Anatolia) 3 – 1 (20-25, 25-19, 25-20, 25-22)

Classifica
: Olimpiakos 46, Panatinaikos 42, GS Iraklis 33, Panellenios 28, Panionios, Marcopoulo 27, Keratea 25, GSK Iraklis 24, Anatolia 18, Larisis 17, Aris 11, Apollonios 5.

[pagebreak]

ŽOK Cestorad – OK Grobnican 3 – 0 (25-8, 26-24, 25-18)

OTP Banka Pula – ŽOK Vukovar 0 – 3 (22-25, 26-28, 14-25)

OK Volksbank Azena – HAOK Mladost 3 – 1 (25-22, 25-15, 23-25, 25-21)

ŽOK Pivovara Osijek – OK Zagreb 1 – 3 (22-25, 24-26, 25-19, 21-25)

ŽOK Marsonia – OK Kastela 3 – 1 (25-21, 21-25, 25-18, 25-17)

Classifica: Mladost 32, Vokovar 29, Cestorad 27, Azena 21, Marsonia 19, Pula 17, Kastela 13, Grobnican 12, Zagreb 6, Pivovara Osijek.

[pagebreak]

Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) – ZOK SPLIT 1700 (CRO) 3 – 2 (20:25, 25:13, 25:16, 21:25, 15:12)

Vital LJUBLJANA (SLO) – VK Slavia UK BRATISLAVA (SVK) 0 -3 (21:25, 21:25, 14:25)

VK Doprastav BRATISLAVA (SVK) – ZOK RIJEKA KVIG (CRO) 0 – 3 (26:28, 11:25, 11:25)

ATSC Sparkasse KLAGENFURT (AUT) – ZU ZILINA (SVK) 3 – 0 (25:13, 25:17, 31:29)

Calcit KAMNIK (SLO) – SG SVS Post (AUT) (10.02)

Classifica: Rijeka 27, SVS Post 26, Maribor 25, Slavia Bratislava 24, Split 1700 23, Kamnik 22, Klagenfurt, Doprostav Bratislava 21, Zilina 19, Ljubljana 16.

Campionato Rumeno – Divizia A1 Feminin – XVI giornata Pag 1

Campionato Greco – Α1 ΓυναικÃÅ½ν – XVI giornata Pag 2

Campionato Croato – A liga seniorke – XII giornata Pag 3

Campionato MEVZA – Middle European Volleyball Zonal Association women – XVI giornata Pag 4